Páncélszekrény rögzítés, széfek rögzítése
Az 1000 kg-ot meg nem haladó önsúlyú széfek, páncélszekrények biztonsági, védelmi szintjét alapvetően befolyásolja, hogy a széf rögzítve van-e. Az ilyen súlyú széfeket mindenképpen szakszerűen rögzíteni kell.
A rögzítésnek szigorú szabályai vannak. A széfet közvetlenül az épület beton tartószerkezeti eleméhez, megfelelő feszítőerőnek ellenálló módon kell rögzíteni. A rögzítés előírásait általában megtalálja a széfhez kapott telepítési utasításban, a gyártói és a MABISZ leírásokban. Használt páncélszekrény vásárlása esetén, forduljon szakemberhez a telepítési, rögzítési eljárás érdekében.
Az egyszerűbb magában álló széfek telepítése nem igényel különösebb hozzáértést. Megfelelő betonfúró esetén a rögzítés saját kezűleg is szakszerűen elvégezhető.
Amennyiben nem áll a rendelkezésére megfelelő szerszám, vagy a telepítésre alkalmas személy, a páncélszekrényt munkatársaink készséggel rögzítik Önnek.
Természetesen vállaljuk a már rögzített széf és páncélszekrény rögzítésének eltávolítását is, illetve a széf újrarögzítését is.
Páncélszekrények rögzítési besorolása
A1 fokozat (500 000 - 1 500 000 Ft értékhatár között)
Az ebbe a kategóriába tartozó páncélszekrények rögzítését, 5000 N feszítő erőnek ellenálló módon kell megoldani épületszerkezeti tartóelemhez, betonhoz (az értéktároló súlya is beleértendő). Minimum két darab M 6x60 fém dűbellel. Fali sz0éf esetében az ajtólap és a keret vastagsági mérete az irányadó, a beépítés normál betonágyazatban értendő.
A2 fokozat (2 000 000 - 2 500 000 Ft értékhatár között)
Az ebbe a fokozatba tartozó páncélszekrények rögzítését 5000 N feszítő erőnek ellenálló módon kell megoldani épületszerkezeti tartóelemhez, beton födémszerkezethez (az értéktároló súlya is beleértendő). Minimum két darab M 6x80 fém dűbellel. Fali széf esetében az ajtólap és a keret vastagsági mérete az irányadó, a beépítés normál betonágyazatban értendő.
A3 fokozat (3 000 000 - 5 000 000 Ft értékhatár között)
Az ebbe a fokozatba tartozó páncélszekrények rögzítését 5000 N feszítő erőnek ellenálló módon kell megoldani épületszerkezeti tartóelemhez, beton födémszerkezethez (az értéktároló súlya is beleértendő). Minimum két darab M 6x80 fém dűbellel. Fali széf esetében az ajtólap és a keret vastagsági mérete az irányadó, a beépítés megerősített betonágyazatban értendő.
A4 fokozat (8 000 000 - 20 000 000 Ft értékhatár között)
A páncélszekrényt rögzítését 10000 N feszítő erőnek ellenálló módon kell megoldani épületszerkezeti tartóelemhez, beton födémszerkezethez (az értéktároló súlya is beleértendő). Minimum két darab M 12x100 fém dűbellel, vagy a szekrény kialakítás alapján egy darab M14x160 fém dűbellel. Fali széf esetében az ajtólap és a keret vastagsági mérete az irányadó, a beépítés speciális megerősített betonágyazatban értendő.
Fali széfek, bútorszéfek telepítése
A bútorszéfek ugyan viszonylag könnyen "telepíthetők", ám ha a rögzítésük nem kellően szilárd, könnyen kiemelhetők a helyükről. Mivel ezt a követelményt elég nehéz a széf bútorba építésekor kielégíteni, érdemesebb értékeink biztonságos tárolását a fali széfek valamelyikére bíznunk. Beépítettségük miatt biztonságosabbak, mint a bútorszéfek, viszont teljes helyhez kötöttségük egyben a hátrányuk is, ráadásul a beépítésük sem könnyű feladat.
A falba építhető széfek némileg eltérnek a bútorba építhető típusoktól. Míg ez utóbbiak szekrénytestét a megfelelő védelem érdekében többnyire 3 mm vastag acéllemez alkotja, a fali széfeknek csak a frontfelülete és főként az ajtaja készül 5-10 mm-es lemezből. Maga a szekrény csupán 1,5-2 mm vastagságú, és a kihúzás elleni védelemként hátul szoknyaszerű, széles perem veszi körül.
A széf kellő védelmét a szekrényt körülvevő betonozás adja. Ennek minősége azonban nagyon lényeges, mivel a MABISZ kockázatvállalási besorolása a betonozás minősége szerint változik. (A kategóriákat és kockázatvállalási értékhatárokat tartalmazó információkat a MABISZ táblázatba foglalta, és ez minden biztosítónál megtekinthető.) A betonozás vastagságával, továbbá a megerősítő vasalások szakszerű beépítésével fokozatosan nő a szekrény biztosítói kockázatvállalási értékhatára, de csak akkor, ha ezt a biztosítási kötvényen bejegyzik. Arra is érdemes figyelni, hogy a kiválasztott fali széfnek legyen MABISZ minősítése, különben kár esetén a biztosító nem fizet! Ugyanis több értékmegőrző szekrény nem rendelkezik ilyen hazai minősítéssel, mivel ez nem kötelező érvényű.
Páncélszekrény rögzítés szolgáltatásaink
Páncélszekrény rögzítés
Széf lefúrás
Széf rögzítés
Páncélszekrény rögzítés Budapest
Páncélszekrény telepítés
Széf installálás
Páncélszekrény beállítás, rögzítés
Páncélszekrény dűbelezés
Páncélszekrény falba rögzítése
Széf aljzatba való rögzítése
Fali széf rögzítés
Páncélszekrény beépítés
Álló széf rögzítés
Csőszéf beépítés
Régi széf lefúrása
Biztonsági páncélszekrény rögzítés